شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان چهار محال و بختیاری
ساعت: 09:44 منتشر شده در مورخ: 1400/04/26 شناسه خبر: 1752046
یادداشت؛

روحانی چه چیزی را تحویل دولت سیزدهم‌ می‌دهد؟

روحانی چه چیزی را تحویل دولت سیزدهم‌ می‌دهد؟
در شش برنامه توسعه گذشته که البته بخشی از پنجمین دوره و ششمین دوره پنج‌ساله توسعه در دولت روحانی واقع شد چه اتفاقی افتاد؟

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از جهانبین نیوز؛ دولت روحانی برای اجرای برنانه های توسعه نه برنامه ریزی صحیح داشت نه کنترل و نه اجرا ، همه چیز با برجام و مذاکره گره خورد.

متوسط دستیابی به اهداف کل برنامه ها در شش دوره ی گذشته کمتر از ۳۵ درصد بود و در دولتهای ۱۱ و ۱۲ به مراتب پایینتر...

چشم‌انداز رشد اقتصادی ۸درصد از سال ۹۲ و ۹۳ با حدود ۳ درصد و ۹۴ حدود صفر  و در سال ۹۵ کمی بیش از ۸ درصد و ۹۶ حدود ۴ درصد و از سال ۹۷ تا ۹۹ منفی و در سال ۱۴۰۰ کمی مثبت با یک آشفتگی و عدم تبعیت از یک مدل مشخص اقتصاد کشور را با بحران روبرو کرد.

رشد تجارت خارجی با چشم انداز ۲۱/۷ درصد در برنامه ششم‌توسعه  در سال ۹۵ منفی ۹درصد و ۹۶ با ۱۱/۲ درصد و درسالهای ۹۷ و ۹۸ از منفی سه دهم درصد تا منفی دو و نه دهم درصد با یک اشفتگی محض روبروست.

درآمدهای مالیاتی به علت تورم بسیار بالا درشت نشان داده میشود اما میزان تحقق ان در سال ۹۹ با چشم انداز بیش از ۲۵۰ هزار میلیارد تومان ، کمتر از ۱۷۰ هزار میلیارد تومان محقق گردیده شده است.

نرخ رشد سرمایه گذاری بعنوان یک گزاره تاثیر گذار با چشم انداز ۲۱ درصد مثبت که از سال ۶۸ تا ۹۱ با یک شیب مثبت ۶/۲ درصد مثبت همراه بود از سال ۹۱ تا ۹۸ با شیب منفی ۶/۸ درصد نزول کرد .در واقع برنامه‌های شش گانه توسعه و ایضا برنامه ششم توسعه در هیچ یک از سطوح راهبردی (چشم انداز یا بلند مدت)، تاکتیکی (میان‌مدت) و عملیاتی (کوتاه مدت) با یک شکست تمام عیار روبرو شده است و البته دلایل مشخصی دارد که در این مجال نمیگنجد.

اما انچه روحانی به دولت سیزدهم تحویل میدهد مشتی دروغ و وعده‌های محقق نشده با یک سطح توقع بسیار بالا در سطوح مختلف عوام و خواص و البته اقتصادی ویران شده و کرونای افسار گسیخته با سطح واکسیناسیون پایین و ایستگاه فاجعه بار برجام در وین...

نشان به آن‌نشان که مسعود نیلی در حضور ابراهیم رئیسی یک هشدار تلخ می‌دهد:  اقتصاد ایران در آستانه وقوع یک شرایط تورمی شدید غیرقابل کنترل است!

از آنسوی فرشاد مومنی، (اقتصاددان و عضو هیات علمی دانشگاه علامه) نیز می‌گوید: ۸۹ درصد فقرای ایران شاغل و بازنشسته هستند. برخی با اینکه کار می‌کنند و شاغلند اما فقیرند و از هزینه‌های زندگی شان بر نمی آیند، از این مشاغل به عنوان شغل انگلی یاد می‌شود.

اما به دروغ‌های این چند روز روحانی نگاه کنید...

دروغهایی که مردم را خسته کرده است و تنها با رفتن روحانی در ۱۸ روز دیگر پایان خواهد  یافت...
‏۱-وقتی تیم ملی ما در مذاکرات پیروز می‌شود و۳ گل می‌زند، چرا سختمان است که دست بزنیم؟ چرا سختمان است در برابر بازیگران قوی صحنه بین‌المللی تعظیم کنیم؟
۲-‏  ما سفره احیای برجام‌ را برای دولت بعدی آماده کردیم!
۳-چرا وقتی تیم ملی ما در مذاکرات پیروز می شود چرا برایمان سخت است کف بزنیم و تعظیم کنیم؟ این جناح و آن جناح ندارد!
۴- اگر اصل ۶۰ لطمه نمی خورد‌که در آذرماه لطمه خورد، و اگر ۱۱ آذر لطمه نمی خوردیم در اسفند ماه برجام تکمیل شده بود و مردم عید و فروردین دیگری می دیدند.ما سفره احیای برجام‌ را برای دولت بعدی آماده کردیم!
۵- هر آنچه از مذاکره خواستیم به آن برسیم رسیدیم!
۶- در سال ۹۵ و ۹۶ هم سانتریفیوژ چرخید هم زندگی مردم!
۷- تورم تک رقمی طی ۳ سال در تاریخ ایران بی سابقه است!
 ۸- ریشه مقاومت در جنگ اقتصادی، توافق سال ۹۴ بود !
 ۹- تمام گشایش های اخیر در سایه مذاکره محقق شد، هر کس هر چیز دیگر بگوید دروغ می‌گوید!
می گویند طرف مقابل مذاکره را می شکند؛ خوب پیمان پیامبر را هم می شکستند.

حال قضاوت با مردم فهیم مردم ایران زمین...

انتهای پیام/

https://roomnews.dana.ir/1752046
ارسال نظر
نظرات