شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: استان تهران
ساعت: 12:10 منتشر شده در مورخ: 1400/04/19 شناسه خبر: 1750228
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس:

اقتصاد، کرونا و تحریم چالش‌های دولت سیزدهم است

اقتصاد، کرونا و تحریم چالش‌های دولت سیزدهم است
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس گفت: اقتصاد، تحریم و کرونا سه چالش اصلی دولت آینده به‌شمار می‌رود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ یعقوب رضازاده در گفت‌وگو با شبکه خبری تهران نیوز اظهار کرد: کرونا، تحریم و مشکلات اقتصادی سه چالش اصلی هستند که دولت سیزدهم با آن‌ها مواجه خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه دولت کنونی نتوانست راهکارهای ویژه‌ای برای عبور از این چالش‌ها اتخاذ کند، گفت: با توجه به شخصیت مستقل رئیس جمهور منتخب و تاکید وی بر استفاده از همه ظرفیت‌های ملی، و قانونی و شخصیت‌ها امید است در بازه زمانی کوتاهی برای عبور از این مشکلات چاره‌اندیشی شود.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس ابراز امیدواری کرد هم‌افزایی دولت و مجلس در طرح و لوایح و تصویب آن‌ها با هدف سرعت بخشیدن به اجرای موضوعات اولویت‌دار در کشور، دولت سیزدهم را در تحقق بخشیدن به مهمترین مطالبات مردمی و نیازهای اصلی جامعه یاری رساند.
 
رضازاده عنوان کرد: از سویی با توجه به تاکید رهبر معظم انقلاب مبنی بر برداشته شدن همه تحریم‌ها و عقب‌نشینی دولت آمریکا از مواضع خود در قبال مذاکرات برجامی و متقاعد شدن کشورهای عضو به نظر می‌رسد حصول نتیجه در روند مذاکرات گره‌گشای تحریم‌های اقتصادی و بانکی باشد.
 
وی افزود: البته نباید فراموش کرد برخی مشکلات موجود ریشه در درون کشور دارد، به طور مثال با توجه به اینکه منبع درآمد بسیاری از مردم در مناطق شمال و غرب در حوزه کشاورزی و در مناطق مرکزی و جنوبی مربوط به حوزه دامداری است، ترخیص مواد غذایی و نهاده‌های دامی از گمرک کشور بسیاری از مشکلات آنها را رفع می‌کند.
 
عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس تصریح کرد: بنابراین به نظر می‌رسد در نخستین گام باید با حل مسائل مربوط به گمرک و ترخیص مواد غذایی، دارویی، نهاده‌های دامی و کشاوزی به برخی از مشکلات موجود در کشور پایان داده شود.
 
رضازاده با تاکید بر اینکه انتظارات مردم مبنی بر حل مشکلات انتظاری به حق از دولت آینده است، ادامه داد: مردم پس از هشت سال تحمل فشارهای مضاعف معیشتی، اقتصادی و موضوعات مربوط به بورس، نرخ ارز و امثال آن انتظار دارند دولت سیزدهم در صدد تحقق خواسته‌های آنان برآید.
 
وی گفت: اگرچه تحقق همه این مطالبات در ماه‌های نخست کار دولت شدنی نیست، اما پویایی بانک مرکزی و وزارتخانه‌های صمت و اقتصاد قادر به حل بسیاری از مشکلات داخلی و فراهم آوردن بستری برای فراغت دولت به منظور پرداختن به موضوعات خارجی است.
 
انتهای پیام/*
 
https://roomnews.dana.ir/1750228
ارسال نظر
نظرات