شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 15:01 منتشر شده در مورخ: 1399/03/11 شناسه خبر: 1614230
با افت 3هزار واحدی؛

در تقابل فروشندگان و خریداران؛ بورس قرمز شد

در تقابل فروشندگان و خریداران؛ بورس قرمز شد
بازار سرمایه در پایان معاملات امروز و پس از تقابل خریداران و فروشندگان قرمز شد و شاخص کل بورس تهران بیش از 3هزار واحد عقب‌گرد را ثبت کرد؛ هر چند ارزش معاملات نسبت به روز گذشته شاهد افزایش 4هزار میلیارد تومانی بود.

به گزارش خبرنگار اقتصادی شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ بازار سرمایه که روز گذشته، هفته را با رشد 33 هزار واحدی پس از چند روز افت آغاز کرده بود امروز در تقابل فروشندگان و خریداران، قرمز شد؛ هر چند در ساعت ابتدایی معاملات امروز شاهد‌ صف‌های خرید بودیم و اکثر صنایع روز دوم هفته را سبز آغاز شده بود ولی در ادامه روند معاملات شاهد افزایش عرضه سهام توسط فروشندگان بودیم و باعث شد خریداران از صف‌های خرید خارج شوند.

شاخص کل بورس تهران در پایان معاملات امروز با 3083واحد افت، عدد 970 هزار و 411 واحد را ثبت کند.

شاخص کل با معیار هم وزن نیز 610 واحد منفی به 318هزار و 286 واحد رسید.

معامله‌گران بورس امروز 12 میلیارد و 624 میلیون سهم و حق تقدم را در یک میلیون و 338 هزار نوبت و به ارزش به ارزش 9هزار و 526 میلیارد تومان داد و ستد کردند.

ارزش بازار بورس امروز به 3637هزار میلیارد تومان رسید. مجموع معاملات بورس و فرابورس امروز 14هزار و 220 میلیارد تومان بود که نسبت به روز گذشته بیش از 4هزار میلیارد تومان افزایش یافته است.
 
ارزش معاملات خرد در معاملات امروز بازار سرمایه حدود 12 هزار و 400میلیارد تومان بود.
 
بیشترین تاثیر منفی در افت شاخص کل مربوط به نمادهای مخابرات ایران، گروه مپنا و پتروشیمی پارس است اما در مقابل نمادهای سرمایه‌ گذاری غدیر، سرمایه گذاری نفت و گاز و پتروشیمی تامین، پالایش نفت اصفهان و گسترش نفت و گاز پارسیان با تاثیر مثبت مانع عقب‌گرد بیشتر شاخص شدند.

نمادهای وبملت، فولاد، وتجارت، شپنا، فملی، خگستر و وبصادر جزو پربیننده‌ترین نمادهای امروز بورس بودند.

شاخص کل فرابورس هم امروز  31 واحد منفی عدد ۱۱ هزار و ۲۱۶ واحد را ثبت کرد. 

معامله‌گران در فرابورس 2 میلیارد و 610 میلیون سهم و حق تقدم را در 591هزار نوبت و به ارزش 4694 میلیارد تومان معامله کردند.

شرکت‌های سنگ آهن گوهر زمین و بانک دی نسبت به سایر نمادها بیشترین تاثیر را رد شاخص فرابورس داشتند و شرکت‌های گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، پتروشیمی زاگرس، فولاد هرمزگان جنوب، توسعه مولد نیروگاه جهرم و صنایع ماشین‌های اداری ایران با بیشترین تاثیر منفی باعث افت شاخص شدند.

سهامی ذوب‌آهن اصفهان، بانک دی، پتروشیمی تندگویان، سیمان لار سبزوار، گروه سرمایه‌ گذاری میراث فرهنگی، داروسازی تولید دارو و توسعه مولد نیروگاهی جهرم نمادهای پربیننده امروز فرابورس بودند.

انتهای پیام

https://roomnews.dana.ir/1614230
ارسال نظر
نظرات