شبکه های اجتماعی
ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید
سلام کانال تلگرام
اینستاگرام
گروه: اقتصادی
ساعت: 12:25 منتشر شده در مورخ: 1399/01/18 شناسه خبر: 1596905
روحانی تشریح کرد؛

شرایط دریافت وام 1 میلیون تومانی توسط سرپرستان خانوار

شرایط دریافت وام 1 میلیون تومانی توسط سرپرستان خانوار
روحانی در تشریح مصوبات جدید دولت برای کرونا گفت:‌ اعتبار یک‌میلیون‌تومانی قرار است به تمام سرپرستان خانوار یارانه‌بگیر پرداخت شود.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسن روحانی در تشریح مصوبات امروز هیئت وزیران برای مقابله با کرونا اظهار داشت:‌ کنار سایر حمایت‌های در نظر گرفته‌شده برای اقشار ضعیف در نظر داریم اعتبار یک میلیون تومانی به تمام سرپرستان یارانه‌بگیر پرداخت کنیم که اقساط آن به‌مرور از همان یارانه کسر خواهد شد.

رئیس جمهور تصریح کرد:‌ برهمین‌اساس به بیش از 23 میلیون خانوار که یارانه دریافت می‌کنند، مبلغ یک میلیون تومان اعتبار پرداخت می‌شود و بازپرداخت این اعتبار هم همان یارانه‌ها و در مدت 24 ماه خواهد بود.

وی با بیان اینکه 25 هزار میلیارد تومان اعتبار به این طرح اختصاص داده شده است،‌ گفت که این اعتبار احتمالاً اواخر فروردین یا ابتدای اردیبهشت به حساب یارانه‌بگیران واریز خواهد شد.

روحانی همچنین از پرداخت مرحله دوم بسته حمایتی دولت در هفته پایانی فروردین خبر داد و افزود: 3 میلیون خانوار و اقشار تحت فشار هستند که برای آنها در 4 نوبت بسته حمایتی قرار دادیم و از 200 تا 600 هزار تومان که مرحله اول آن پرداخت شده است و مرحله دوم آن تا پایان فروردین پرداخت می‌شود و دو ماه دیگر هم پرداخت خواهد شد.

وی ضمن بیان "یک رقمی به‌عنوان وام به‌مبلغ 1 تا 2 میلیون تومان برای 4 میلیون خانوار کم‌درآمد قرار دادیم که نرخ این وام 4 درصد است"، تصریح کرد: 75 هزار میلیارد تومان به 10 دسته اختصاص یافته است. بنگاه‌هایی که به‌دستور ستاد کرونا تعطیل شده و همچنان تعطیل است مشخص شده که چه مبالغی پرداخت شود.

 

انتهام پیام/ط

https://roomnews.dana.ir/1596905
ارسال نظر
نظرات