printlogo


کد خبر: 1732188تاریخ: 1400/02/19 10:47
آمریکا بیشتر از ما نیازمند توافق و بازگشت به برجام است
قالیباف در جلسه غیر علنی مجلس مطرح کرد؛
آمریکا بیشتر از ما نیازمند توافق و بازگشت به برجام است
رئیس مجلس شورای اسلامی در جلسه غیرعلنی صبح امروز نمایندگان برای بررسی مذاکرات وین و فایل صوتی «ظریف» بر این که آمریکا بیشتر از ایران نیازمند توافق و بازگشت به برجام است تاکید کرد.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ ابراهیم رضایی با اشاره به جلسه غیرعلنی صبح امروز مجلس شورای اسلامی، گفت: در این جلسه تحولات سیاست خارجی و به ویژه مذاکرات وین مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه رئیس مجلس شورای اسلامی در این جلسه گزارشی از روند مذاکرات وین به نمایندگان ارائه کرد، گفت: تأکید قالیباف بر این بود که آمریکا بیشتر از ما نیازمند توافق و بازگشت به برجام است و ما محتاج طرف مقابل نیستیم.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تصریح کرد: تأکید رئیس مجلس بر این بود که آمریکایی‌ها باید همه تحریم‌های جمهوری اسلامی ایران را لغو کنند و ما هم باید فرآیند لغو تحریم‌ها را در یک پروسه‌ای راستی آزمایی کنیم.

نماینده مردم دشتستان در مجلس بیان کرد: ضمن اینکه رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و همچنین پنج نفر از نمایندگان دیگر هم نقطه نظرات خود را درباره مذاکرات وین با تأکید بر ضرورت توجه به خطوط قرمز نظام مطرح کردند.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات در مجلس شورای اسلامی نیز در روایت جلسه غیرعلنی مجلس گفت: در جلسه امروز آقای محمدباقر قالیباف رئیس مجلس عنوان کرد که در مذاکرات وین 4 خط قرمز وجود دارد که باید مدنظر قرار گیرد.

وی افزود: رئیس مجلس گفت که اولین خط قرمز موضوع برداشته شدن تحریم‌ها اعم از آنچه که در برجام به آن پرداخته شده و تحریم‌هایی که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور قبلی آمریکا اعمال شده است و باید همه این تحریم‌ها برداشته شود.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: قالیباف همچنین ادامه داد که خط قرمز دوم بحث راستی آزمایی است که باید در مورد برداشته شدن تحریم‌ها از سوی طرف مقابل انجام شود.

سلیمی خاطرنشان کرد: رئیس مجلس همچنین افزود خط قرمز سوم بحث آمریکاست و ما تا قبل از برداشته شدن همه تحریم‌ها هیچ مذاکره‌ای با آمریکا نباید داشته باشیم.

وی افزود: آقای قالیباف عنوان کرد که خط قرمز چهارم هم بحث قوانین مصوب مجلس و سیاست‌های ابلاغ شده است که باید در مذاکرات رعایت شود.

انتهای پیام/ک

منبع: مهر


لینک مطلب: https://roomnews.dana.ir/News/1732188.html