کد خبر: 1732353
رایزنی‌های فشرده در وین کماکان ادامه دارد
رایزنی‌‌های ایران و گروه ۱+۴ در چارچوب کمیسیون مشترک برجام از روز جمعه در شهر وین در جریان است و طرفین در تلاشند تا اختلافات بر سر متون را تا حد امکان کاهش دهند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ دور جدید رایزنی‌ها در وین در چارچوب کمیسیون مشترک برجام که از روز جمعه ۱۷ اردیبهشت ماه در پایتخت اتریش آغاز شد، طی دو روز گذشته (دیروز و امروز) کماکان ادامه دارد.

در نشست روز جمعه طرفین تأکید کردند که روند گفت‌وگوها سرعت یابد و بر همین اساس دیروز و امروز (شنبه و یکشنبه) رایزنی‌ها بین هیأت‌های ایران و گروه ۱+۴ به صورت مستمر و فشرده ادامه دارد. در همین خصوص دیدارهایی بین سید عباس عراقچی رئیس هیأت ایرانی و سایر روسای هیأت‌ها از جمله چند دیدار با «انریکه مورا» معاون دبیرکل سرویس خارجی اتحادیه اروپا انجام شده است.

در این میان نیز نشستی چهارجانبه با حضور عراقچی و روسای سه کشور اروپایی (آلمان،‌ فرانسه و انگلیس) برگزار شده است.

گفتنی است مذاکرات در سطح کارشناسی نیز هم در چارچوب کارگروه‌های سه‌گانه تحریمی، هسته‌ای و ترتیبات اجرایی و همچنین به صورت دو و چندجانبه در حال پیگیری است. 

دیروز (شنبه) نیز دیدارهای دوجانبه‌ای بین هیأت‌های کارشناسی ایران با هیأت‌های روسی و چینی برگزار شد و امروز (یکشنبه) نیز نشست کارشناسی دوجانبه‌ بین هیأت‌های ایران و روسیه برگزار شد.

گفت‌وگوهای روز گذشته تا اواخر شب ادامه داشت و امروز نیز طرفین با ادامه رایزنی‌ها تلاش خواهند کرد اختلافات بر سر متون را تا حد امکان کاهش دهند.

انتهای پیام/