گروه : اقتصادی
علت اصلی کمیاب شدن جوجه یکروزه/ درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت
تا اعتماد به بورس برنگردد، روند صعودی نخواهد شد/ قیمت ۶۰ درصد از نمادها هنوز بالای ارزش ذاتی است
حمایت از تولید ملی مقدمه ای بر رشد و ترقی کشور/ بی اثرسازی تحریم فقط در گرو شناخت و بهره گیری از ظرفیت ها است
اتاق بازرگانی تهران اعلام کرد؛

همه اقتصادها سقوط کردند جز ایران

اتاق بازرگانی تهران در جدیدترین گزارش خود به بررسی وضعیت اقتصادی کشورهای منطقه در دوران کرونا پرداخته که نشان از رشد اقتصادی ایران دارد.
در اسفند ماه سال ۱۳۹۹ رخ داد؛

افزایش ۴۰ تا ۱۱۳ درصدی قیمت برنج، گوشت و شکر

بررسی جدیدترین آمار منتشر شده از سوی وزارت صمت حاکی از افزایش ۴۰ تا ۱۱۳ درصدی برنج، گوشت و شکر در اسفندماه سال ۱۳۹۹ نسبت به ماه مشابه سال ۱۳۹۸ است.
رئیس اتاق ایران و چین:

واردات واکسن توسط بخش خصوصی منطقی نیست؛ احتمال تقلب وجود دارد

رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین می‌گوید در شرایط فعلی، دشوار به نظر می‌رسد که بخش خصوصی بتواند در حوزه واردات گسترده واکسن به کشور کمک کند.
معاون وزیر صمت خبر داد:

صدور ۷ هزار و ۴۷۰ پروانه بهره برداری صنعتی در سال جهش تولید

معاون امور صنایع وزیر صنعت، معدن و تجارت از صدور ۷ هزار و ۴۷۰ پروانه بهره برداری صنعتی طی سال گذشته و در راستای جهش تولید خبر داد.
توسط بانک مرکزی؛

استفاده از بیت کوین و ارزهای مجازی در ترکیه ممنوع شد

بانک مرکزی ترکیه اعلام کرد به خاطر مخاطرات جدی موجود در تراکنش‌های مالی با استفاده ا ز ارزهای مجازی، استفاده از این دارایی‌های دیجیتال در این کشور ممنوع می‌شود.
معاون وزیر راه و شهرسازی:

تعداد خانه‌های خالی ایران ۱۰ برابر انگلیس است

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه سرمایه های هنگفتی از کشور در ۲.۵ میلیون واحد خالی از سکنه حبس شده است گفت: ایران ۱۰ برابر کشور انگلیس خانه خالی دارد.
یک مقام صنفی در گفت‌وگو با دانا اعلام کرد؛

علت اصلی کمیاب شدن جوجه یکروزه/ درخواست تولیدکنندگان برای افزایش قیمت

دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یکروزه با اعلام زیان ۱۴۰۰ میلیارد تومانی و تعطیلی برخی تولید کنندگان جوجه، گفت: قاچاق جوجه یکروزه کمتر از ۲ درصد است تاثیری در بازار ندارد و دلیل اصلی کمبود جوجه یکروزه بالا رفتن هزینه‌های تولید است.

بلاتکلیفی معاملات در بازار خودرو/ خریداران عقب کشیدند+ قیمت

هرچند بازار خودرو هفته جاری را با ثبات نسبی قیمت ها آغاز کرده اما معاملات در این بازار همچنان کند است و خریداران منتظر کاهش نرخ ارز و تاثیر آن بر قیمت های بازار خودرو هستند. در عین حال، فروشندگان نیز به دنبال عرضه خودرو با قیمت های متاثر از نرخ تورم هستند.
گزارشی از آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار؛

نرخ دلار در مرز ۲۴ هزار تومان؛ سکه ۸۳ هزار تومان بالا رفت+ قیمت‌ها

قیمت سکه امروز ۸۳ هزار تومان افزایش داشت و نرخ دلار با افزایش اندک در مرز ورود به کانال ۲۴ هزار تومان به فروش رسد؛ قیمت طلا در بازار داخل نیز کاهش داشت.
با کاهش ۹۶۳۴ واحدی شاخص رخ داد؛

ادامه روند نزولی بورس در نخستین روز هفته/ ثبت کمترین رقم ارزش معاملات خرد در ۱۶ ماه اخیر

شاخص بورس در پایان معاملات امروز با ادامه روند ریزشی خود در سال جاری با ۹۶۳۴ واحد کاهش در ارتفاع یک میلیون و ۲۳۳ هزار واحد قرار گرفت و ارزش معاملات خرد سهام با ۱۲۷۷ میلیارد تومان، کمترین رقم در ۱۶ ماه اخیر را ثبت کرد.
شرکت بازرگانی دولتی اعلام کرد:

اسامی شرکت های واردکننده روغن خام با ارز ترجیحی

شرکت بازرگانی دولتی، اسامی شرکت های واردکننده، آمار و ارقام تامین و تدارک روغن خام برای کارخانه های روغن نباتی در سال گذشته را اعلام کرد.
نظرسنجی کیتکونیوز نشان داد؛

پیش بینی ۱۰۰ درصدی افزایش قیمت طلا

نتایج نظرسنجی هفتگی طلای کیتکونیوز نشان داد پس از اینکه قیمت طلا بالای سطح مقاومتی مهم ۱۷۶۵ دلار را شکست و در بالاترین حد دو ماه گذشته قرار گرفت، تحلیلگران به روند افزایشی طلا در معاملات هفته جاری بی نهایت خوش بین شدند.

متوسط سرعت اینترنت در ایران چقدر است؟

در حال حاضر متوسط سرعت دانلود اینترنت موبایل در ایران ۲۶.۳۸ مگابیت‌برثانیه است که رتبه ایران را به ۸۳ از میان ۱۴۰ کشور می رساند.
مقایسه چهار بازار موازی در سال ۹۹؛

بورس اول شد، مسکن دوم

بورس در سال ۱۳۹۹ با رشد ۱۵۵ درصد بیشترین بازدهی را در بین چهار بازار موازی به خود اختصاص داد و بازار مسکن شهر تهران با ۸۵ درصد رشد در جایگاه بعدی قرار گرفت.
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس اعلام کرد؛

نشست نمایندگان مجلس با وزارتخانه‌های اقتصاد و راه شهرسازی برای تنظیم اجاره بها

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یازدهم از تشکیل نشستی با وزارتخانه‌های اقتصاد و راه شهرسازی به منظور تنظیم قیمت اجاره بهاء و ساخت و ساز مسکن در شهر‌ها و کلان شهر‌ها خبر داد.