گروه : سیاسی
امضای قرارداد بزرگ گازی منطقه بدون پیوستن به FATF/ ظرفیت منطقه ای و تبدیل شدن ایران به مسیر استراتژیک انتقال گاز
مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی متناسب با شرایط کشور است/ مخالفان به جای لابی سیاسی، استدلال ارائه بدهند
چه کسانی بحران اصفهان را کلید زدند؟!/ معضل کشاورزان دستاویزی برای بهره های سیاسی
خطیب‌زاده در نشست خبری:

کشورهای اروپایی دنبال طولانی شدن مذاکرات وین هستند

سخنگوی وزارت امور خارجه گفت: برخی کشورهای اروپایی با اراده لازم به وین نمی‌آیند و تنها به دنبال زمینه‌هایی هستند تا این مذاکرات به طول بیانجامد و اجرای برجام نیز به خوبی انجام نشود.
دانا گزارش می‌دهد؛

امضای قرارداد بزرگ گازی منطقه بدون پیوستن به FATF/ ظرفیت منطقه ای و تبدیل شدن ایران به مسیر استراتژیک انتقال گاز

قرارداد سه جانبه سوآپ گاز در حالی در دولت سیزدهم به امضا درآمده است که دولت قبل هرگونه گشایش در کشور را منوط به پذیرش FATF می دانست در حالی که بدون پذیرش آن امروز ایران پل ارتباط انرژی بین دو کشور منطقه شده است.
خضریان در گفت‌وگو با دانا:

مصوبه افزایش ظرفیت پذیرش رشته پزشکی متناسب با شرایط کشور است/ مخالفان به جای لابی سیاسی، استدلال ارائه بدهند

سخنگوی کمیسیون اصل نود مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه مصوبه افزایش پذیرش رشته پزشکی متناسب با شرایط کشور است گفت: مخالفان این مصوبه به جای فشار و لابی های سیاسی استدلال ارائه دهند.

رای گیری برای طرح صیانت از فضای مجازی به تعویق افتاد

رای‌گیری برای طرح صیانت در کمیسیون مشترک طرح حمایت از کاربران در فضای مجازی به تعویق افتاد.
باقری:

ایران با اراده جدی وارد مذاکرات وین شده است

معاون سیاسی وزارت امور خارجه گفت: جمهوری اسلامی ایران با یک اراده جدی و با یک تدارک قوی برای لغو تحریم های ظالمانه وارد گفتگوهای وین شده است.
رئیسی در بازگشت از ترکمنستان:

سیاست توجه به همسایگان جواب داده است

رئیس‌جمهور گفت: معتقدم سیاست همسایگی جواب داده است و ما باید همچنان بر سیاست همسایگی پافشاری کنیم، موضوع ارتباط ما با همسایگان مسئله بسیار مهمی است.
بهادری‌جهرمی در توئیتر:

دیپلماسی در دولت مردمی در خدمت منافع ملی است

سخنگوی دولت با بیان اینکه با نگاه ویژه به همسایگان، میدان روابط خارجی دیگر محدود به چند کشور خاص نیست، نوشت: دیپلماسی در دولت مردمی در خدمت منافع ملی است.
در جلسه هیئت دولت مطرح شد؛

آغاز بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ کل کشور

در جلسه امروز هیئت دولت که به ریاست معاون اول رئیس‌جمهور برگزار شد، اعضا، روند بررسی لایحه بودجه سال ۱۴۰۱ را آغاز کردند.
باقری:

غرب برای نقض تعهدات برجامی تاوان دهد/ مردم ایران به برجام بی‌اعتمادند

معاون سیاسی وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران در مقاله‌ای در روزنامه انگلیسی «فایننشال‌تایمز» تصریح کرد که تمامی‌ طرف‌های برجام باید به این توافق پایبند بوده و غرب برای هرگونه نقض مفاد برجام تاوان بدهد.
قالیباف در صحن مجلس مطرح کرد؛

اقتصاد، جمعیت و آب ۳ اولویت اصلی کشور هستند

رئیس مجلس شورای اسلامی با اشاره سه موضوع اقتصاد، جمعیت و آب به عنوان اولویت‌های کشور، گفت: امروز ما در کشور سه مشکل داریم که باید با اولویت به آن رسیدگی کرد.
رئیسی در دیدار رئیس جمهور ازبکستان مطرح کرد؛

آمادگی ایران برای همکاری با ازبکستان در راستای مبارزه با تروریسم

رئیس‌جمهور گفت: جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد در همه زمینه‌ها از جمله اقتصادی، حمل‌ و نقل، انرژی و مبارزه با تروریسم سطح روابط و همکاری‌های خود را با ازبکستان ارتقا دهد.
دانا گزارش می‌دهد؛

چه کسانی بحران اصفهان را کلید زدند؟!/ معضل کشاورزان دستاویزی برای بهره های سیاسی

در حالی برخی جریانات سیاسی و رسانه ای تلاش کردند که مقصر کم آبی اصفهان را دولت 120 روزه آیت الله رئیسی معرفی کنند که این جریان از دل تجمعات کشاورزان به دنبال بهره برداری های سیاسی خود بود.
حیدری در گفت‌وگو با دانا:

تیم جدید مذاکره کننده ایرانی بر روند مذاکرات واقف و مسلط است

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: در تیم مذاکره کننده روحیه انقلابی و جوانی در کنار تعهد و پایبندی به‌نظام می‌تواند کلیدی برای رسیدن به نتیجه مطلوب باشد و با توجه‌ به اینکه آقای باقری در تیم قبلی حضور داشتند و تا حدودی به چارچوب آشناست، بنابراین منطق گفتمان مهم است.
عمویی در گفت‌وگو با دانا:

تیم جدید مذاکره کننده که جوان و متخصص است، بر ارائه تضمین به ایران پافشاری کنند

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: در ۶ دور مذاکرات قبلی هم رویکرد طرف آمریکایی این بود که ارائه تضمین به ایران با محدودیت حقوقی مواجه باشد و بازگشت آمریکا به برجام بدون آنکه تضمین دهد، مصداق آن است که خطاکاری تشویق شود و تیم جوان و متخصص جدید در این مذاکرات نباید زیر بار این مسئله بروند.

تحریف آشکار سخنرانی رییس جمهوری در اجلاس اکو توسط رسانه سعودی

شبکه سعودی ایران اینترنشنال در اقدامی مغرضانه اظهارات آیت الله رییسی در اجلاس سران سازمان همکاری‌های اقتصادی (اکو) را تحریف کرد.