دانا گزارش می‌دهد؛

قبض برق بهمن ماه مشترکان با تعرفه های جدید محاسبه خواهد شد/ نقره‌داغ شدن مشترکان پُرمصرف/ خوش مصرف‌ها پاداش می‌گیرند

تعرفه برق از ابتدای بهمن‌ماه برای مشترکان بر اساس مصوبه دولت محاسبه خواهد شد و مشترکانی که بتوانند مصرف خود را در چارچوب الگو کاهش دهند، مشمول پاداش و پُرمصرف‌ها از یارانه کمتری برخوردار خواهند شد و باید به قیمت تمام شده تولید، قبض برق را بپردازند؛ البته فقط ۶ درصد مشترکان مشمول افزایش قیمت می‌شوند که آن هم به صورت پلکانی است.
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۹ دي 10:42
دانا گزارش می دهد؛

چرا آسیب‌های فضای مجازی به فرزندان خود را جدی نمی‌گیریم؟/ ضرورت مشاهده نیمه پر لیوانِ «طرح صیانت از فضای مجازی»

هنوز شبکه‌های مجازی شمشیر تیز انتقادها را برای «طرح حمایت از فضای مجازی» از رو بسته اند و هیچ کس حاضر نیست لحظه ای به آنچه روانشناسان ذیل عنوان آسیب های فضای مجازی به کودکان و نوجوانان مکرر مطرح کرده اند، تأمل و اندیشه کند!
۱۴۰۰ چهارشنبه ۲۲ دي 15:22
در گفت‌و‌گو با کارشناس سوانح رانندگی مطرح شد؛

«تصادفات زنجیره‌ای»؛ پدیده‌ای منشعب از خطای انسانی/ «معاینه فنی خودرو» قبل از مسافرت، حلقه مفقوده ایمنی سفر!

کارشناس تصادفات گفت: یکی از پدیده های امروز تصادفات زنجیره ای است که علت وقوع آنها سفررفتن با خودروی غیر مناسب و عدم چک کردن خودرو در مراکز معاینه و تعمیرگاه های مجاز قبل از سفر است که برای پیشگیری باید قوانین سلبی و جرایم سنگین اعمال شود.
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ دي 15:59
دانا گزارش می‌دهد؛

جوسازی اروپا علیه مذاکرات برای هدایت افکار عمومی در ایران/ چه کسی مخالف اخبار مثبت از اتاق مذاکرات است؟

در حالی که اخبار مثبت از روند مذاکرات وین به گوش می رسد اما برخی کشورهای اروپایی برای امتیازگیری بیشتر از ایران تلاش می کنند با جوسازی منفی در خصوص روند مذاکرات افکار عمومی ایران برای امتیازگیری بیشتر از تیم مذاکره کننده ایرانی، هدایت کنند.
۱۴۰۰ دوشنبه ۲۰ دي 10:31
دانا گزارش می‌دهد؛

کرونا چگونه فراگیری زبان مادری در مدارس را به چالش کشاند؟ / همت کنیم چراغ کلاسی خاموش نشود

ظهور کرونا در جهان به ویژه در کشور ما فارغ از آفات و ضربات کمرشکنی که به حوزه های مختلف وارد کرد، بزرگترین لطمات و خسارات را به حوزه فرهنگ و زیر بخش نظام آموزشی وارد آورد که به گفته صاحب‌نظران اختلال در فراگیری «زبان مادری» یکی از آنهاست.
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۹ دي 15:34
دانا گزارش می‌دهد؛

تعیین ضرب العجل؛ آیا وقت برای ایران رو به اتمام است یا اروپا؟!

در حالی غرب و رسانه های همسو با سیاست های آنها تلاش می کنند که ایران را با تعیین ضرب العجل در مذاکرات تحت فشار قرار دهند که اروپا و آمریکا به خوبی می دانند که وقت برای آنها در مذاکرات وین رو به پایان است نه ایران.
۱۴۰۰ سه شنبه ۱۴ دي 11:35
دانا گزارش می‌دهد؛

امتحانات دانشگاه‌ها با چه منطقی باید مجازی شود؟/ به قهقرا کشاندن بنیه علمی کشور با تعطیلی بی‌مورد دانشگاه‌

شیوه اخذ امتحانات دانشگاه ها به تصمیم گیری هر دانشگاه سپرده شده، در حالیکه با محقق شدن بخش اعظم واکسیناسیون دانشجویی و مهار نسبی سویه اومیکرون که هیچ خطری برای دانشجو و دانشگاه هایی که پایبند رعایت الزامات بهداشتی باشند، ندارد؛ با این وجود بد نیست وزیر علوم در این باب تجدید نظر نماید.
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۳ دي 15:39
دانا گزارش می‌دهد؛

«اومیکرون»؛ سنجه‌ای برای سنجش خدمت/ چرا از گزند سویه‌ای که جهان را به سوی «قرنطینه» برد، در امانیم؟!

ظهور سویه اومیکرون در جهان و تناسب ابتلا و تسری آن در کشورما نسبت به سایر کشورها نشان داد که دولت سیزدهم توانست با خدمتی صادقانه در مهار این سویه موفق عمل کند که اگر واردات واکسن و نهضت واکسیناسیون این دولت نبود،چه بسا امروز شرایط بغرنجی همچون کشورهای غربی داشتیم.
۱۴۰۰ يکشنبه ۱۲ دي 13:22
دانا گزارش می‌دهد؛

لغو کارت واکسن و تست PCR در امتحانات؛ بهانه ای که به دست بدخواهان افتاد/ رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی در مدارس تنها راه گذر از «اومیکرون»

اظهارات وزیر آموزش و پرورش مبنی بر لغو تست PCR و کارت واکسن و واکنش وزارت بهداشت به سخنان نوری موجی از واکنش های منفی در پی داشت؛ گرچه وزیر آموزش و پرورش تلاش دارد با آموزش حضوری از افت تحصیلی جلوگیری کند اما ملاحظاتی وجود دارد که به آنها پرداخته ایم.
۱۴۰۰ شنبه ۱۱ دي 15:58
دانا گزارش می‌دهد؛

قانون باید حامی اصلی محیط‌بانان باشد / چرا محیط بانان وظیفه‌شناس مورد سوءقصد قرار می‌گیرند؟

در دوره ای که بیشترین هجمه به محیط زبست و محیط بانان صورت می گیرد؛ انتظار می رود مجلس با همیاری دولت و دستگاه قضا قوانینی در حمایت از محیط بانان تصویب کنند تا این قشر خدوم با خوف و رجاء مبادرت به انجام وظیفه نکنند.
۱۴۰۰ شنبه ۱۱ دي 15:19