دانا گزارش می دهد؛

ماله کشی به سبک مدیر رسانه‌ای اصلاح طلب/ «امضای کری تضمین بود» با « به عقل جن هم نمی رسید» توجیه شد!

مدیرمسئول روزنامه شرق درحالی با توجیه تیتر « امضای کری تضمین بود» بیان می ‌کند عقل جن هم نمی رسید که ترامپ از برجام خارج شود که بسیاری از کارشناسان داخلی و خارجی این موضوع را هشدار داده بودند.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير 10:49
دانا گزارش می‌دهد؛

«اصلاح ساختار بودجه»؛ نکته مغفول این روزهای کشور/ دولت و مجلس تمایلی برای تحول بودجه‌ریزی ندارند؟

رهبر معظم انقلاب بارها بر موضوع اصلاح ساختار بودجه ریزی کشور تاکید داشتند ولی مجلس و دولت تاکنون این موضوع را پاسکاری کردند، هر چند بارها از اقدامان خود سخن گفتند ولی تاکنون گامی مهم و اساسی برای این موضوع نداشتند؛ البته اصلاح ساختار بودجه می‌تواند اقتصاد کشور را روی ریل پیشرفت قرار داده و تاب آوری آن را مقابل تکانه‌های بیرونی افزایش دهد.
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۳ تير 10:08
گزارش «دانا» از تاخت و تازهای شاخ‌های اینستگرامی؛

اینفلوئنسرهایی که با احساسات مردم جیبشان را پر می کنند

رسمیت بخشیدن مدیران رسانه ملی به شاخ های اینستاگرامی باعث شده کسانی که سال ها با استفاده از تعداد فالوورهای بالای صفحه خود به درآمدزایی و موج سواری بر احساسات مردم مشغول بودند، حالا کت و شلوار رسمی خود را به تن کنند و با سری بالا فخر فروشی کنند.
۱۳۹۹ يکشنبه ۲۲ تير 11:59
دانا گزارش می‌دهد؛

عصبانیت عیان آمریکا از مثلث قدرت ایران، چین و روسیه/ از اشک تمساح تحمیل‌کنندگان برجام تا ژست مضحک واگذارکنندگان جزیره بحرین

دست و پا زدن های آمریکایی ها و ضدانقلاب این موضوع را به وضوح مطرح می‌کند که کاخ سفید ارتباط نزدیک و برنامه مشترک راهبردی میان ایران و چین را به شدت به ضرر خود می داند.
۱۳۹۹ شنبه ۲۱ تير 10:58
دانا گزارش می دهد؛

خطر حبس گاز تا حدود زیادی برطرف شد/ ظرفیت پالایشگاه ستاره به 480 هزار بشکه می رسد

براساس اعلام مدیرعامل پالایشگاه ستاره خلیج فارس با افزایش ظرفیت این پالایشگاه تا شهرویور ماه سال جاری به 480 هزار بشکه احتمال حبس گاز در پارس جنوبی کاهش یافت هرچند که هنوز خطر کاملا برطرف نشده است.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 14:12
دانا گزارش می‌دهد؛

3 ایرباس؛ تنها دستاورد برجام برای صنعت هواپیمایی/ قراردادهایی که به «خسارت محض» تبدیل شد

درحالی برجام را سند موفقیت کشور می دانند که اولین دستاورد برجام که همان قرارداد با شرکت های هواپیمایی برای کشور بود به شکست منتهی شد و علیرغم خروج سرمایه زیاد از کشور، در نهایت تنها سه هواپیما به کشور آمد.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۸ تير 12:30
عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت‌نفت:

برجام کمکی به تولید تجهیزات صنعت نفت نکرد/ بعد از به نتیجه نرسیدن برجام به فکر تجهیزات ساخت داخل افتادند

عضو انجمن سازندگان تجهیزات صنعت نفت گفت: اگرچه مسئولان صنعت نفت می گفتند با برجام تولید قطعات داخلی رونق می گیرد اما به وضوح دیدم با بهم خوردن برجام انقلاب صنعتی در داخل صورت گرفت.
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۷ تير 10:51
دانا گزارش می‌دهد؛

معطلی 4 ساله خودروسازی با تکیه بر «سند موفق برجام»/ تجهیزات تولید خودروی مشترک با پژو، همچنان خاک می‌خورند

با گذشت 3 سال از خروج پژو از کشور همچنان غرامتی از سوی دو شرکت بزرگ خودروسازی به ایران پرداخت نشده است؛ و این در حالی است که نتیجه تکیه و اعتماد به برجام و ورود خودروسازان به قرارداد با شرکت های پژو و رنو چیزی جز مبالغ هنگفتی خرج خرید تجهیزات ساخت خودروی مشترک با رنو و پژو برای خودروسازان نبود؛ تجهیزاتی که همچنان خاک می‌خورند.
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 11:01
دانا گزاش می دهد؛

تاکتیک جنگ روانی هماهنگ روزنامه‌های زنجیره‌ای/ فرار از مسئولیت پاسخگویی با اسطوره‌سازی و تند کردن فضای سیاسی

اسطوره‌سازی از شخصیت سیاسی و تندرو نشان دادن منتقدان؛ تاکتیک جنگ روانی اصلاح طلبان برای فرار از پاسخگویی است.
۱۳۹۹ دوشنبه ۱۶ تير 09:28
دانا گزارش می دهد؛

افزایش تولید و عرضه تنها راه بازگشت تعادل به بازار خودرو/ نیاز یک میلیونی خودرو در کشور

در حال حاضر پس از ماجرای فروش خودرو به صورت قرعه کشی دوباره شاهد افزایش قیمت خودرو در بازار هستیم به طوریکه در بازار آزاد هیچ خریدو فروشی صورت نمیگیرد؛ کارشناسان معتقدند برای بازگشت تعادل به بازار باید تولید و عرضه خودرو بالا رود.
۱۳۹۹ يکشنبه ۱۵ تير 12:00