یادداشت/ علیرضا معاف

انتخاب کابینه حساس ترین و خطیر ترین اقدام رئیسی

آیت‌الله رئیسی بارها بر ویژگی‌هایی چون مردمی بودن، جهادی بودن، انقلاب و عدالت‌خواه و ضدفساد بودن مسئولان آتی به عنوان شرط همکاری با دولت اشاره داشته است.
۱۴۰۰ چهارشنبه ۱۶ تير 09:44
یادداشت؛

آیت الله رئیسی اصلح، افضل و اهل مدیریت جهادی است

آیت الله رئیسی اصلح و افضل و اهل تلاش و مدیریت جهادی و اهل تقواست. با انتخاب آقای رئیسی انشا الله جریان فساد و تولید پرونده قضائی از سرچشمه مسدود خواهد شد و این مرد با تقوا با جمعی از انسان‌های صالح مشکلات مردم و محرومین را برطرف خواهد کرد.
۱۴۰۰ يکشنبه ۲۳ خرداد 10:36
یادداشت/فرهاد نظریان سامانی

وعده کدام کاندیدا صادق است؟

آنچه که مهم است، صداقت در کلام است. جامعه در دو دوره انتخابات ریاست جمهوری، بر اساس حرف و وعده، گزینه مدنظر را انتخاب کرد ولی امروز با کسب تجربه وافر، حاضر به انتخاب بدون بررسی و سنجش نیست.
۱۴۰۰ دوشنبه ۱۷ خرداد 12:57
یادداشت؛

تحریم با تحریف نمی شکند

جریان تحریف داخلی که رئیس جمهور سخنگوی آن شده، حاضر است برای حفظ قدرت، اظهارات خصمانه دشمن را تکرار کند، دروغ بگوید و تلاش کند که مردم درک درستی از دلایل گشایش ها نداشته باشند تا با انتخاب مسیر غلط، به دست خود اراده دشمن برای قطع زنجیره پیروزی های ایران را تقویت کنیم.
۱۴۰۰ پنج شنبه ۱۶ ارديبهشت 16:23
یادداشت؛

اعتبار دیپلماسی مدیون اقتدارمیدان است!

آیا برای دپیلماسی بدون میدان ، آن هم برای کشوری که می خواهد روی پای خود بایستد و سر در برابر استکبار فرو نیاورد معنا دارد؟!
۱۴۰۰ سه شنبه ۷ ارديبهشت 15:18
به بهانه جدیدترین ساخته ده‌نمکی؛

دادِستان و داد هایی که درآورده است!/ چه کسانی می‌خواهند عدالتخواهی به «گِل» بنشیند؟

سریال جدید مسعود ده‌نمکی مانند همه سال های کاری اش، چه در روزنامه نگاری و چه در فیلم سازی پرحاشیه است؛ حال باید پرسید مگر دادِستان چه می گوید که صدای برخی را درآورده؟
۱۳۹۹ دوشنبه ۲۷ بهمن 11:48
یادداشت دانا بر فیلم «ابلق» آبیار؛

نقدی بر «ابلق» سرکش‌ترین فیلم آبیار / مصلحت نشینان «زورآباد»

بدون شک «ابلق»، مهمترین و سرکش ترین فیلم آبیار است. فیلمی که در ناکجاآبادی به نام «زورآباد» روایت می شود. «ابلق» در مرز میان انتقاد و سیاه نمایی حرکت می کند اما به ورطه سیاه نمایی نمی افتد.
۱۳۹۹ چهارشنبه ۱۵ بهمن 13:36
دانا در یادداشتی نوشت؛

آخرین دستپخت مهدویان؛ «شیشلیک» با طعم تلخ

«شیشلیک» مهدویان از آن جمله فیلم هایی است که با نقدهای مثبت و منفی زیادی مواجه می شود. فیلم در لبه تیغ حرکت می کند و احتمالا ممیزی ها و سانسورهای پیش از اکران جشنواره، خواسته مقداری از تندی آن بکاهد.
۱۳۹۹ سه شنبه ۱۴ بهمن 12:26
یادداشت؛

دولت، بودجه 1400 را «بایدنی» بسته است

سخنگوی کمیسیون شوراهای مجلس خاطرنشان کرد: به نظر می آید دولت بودجه را بایدنی بسته است. یعنی به امید دمکرات‌ها در آمریکا و بعد از آن به فروش نفت.
۱۳۹۹ شنبه ۲۲ آذر 11:19
یادداشت؛

نفی ستمگری با گریه‌های عاشورایی

یکی از مهم‌ترین امتیازات جامعه‌ی شیعه بر دیگر جوامع مسلمان، این است که جامعه‌ی شیعه، برخوردار از خاطره‌ی عاشوراست. از همان روزی که موضوعِ ذکر مصیبت حسین‌بن‌علی (ع) مطرح شد، چشمه‌ی جوشانی از فیض و معنویت در اذهان معتقدین و محبین اهل بیت (ع) جاری گشت.
۱۳۹۹ شنبه ۸ شهريور 18:21